تملک املاک

این سازمان در راستای

اطلاعات بیشتر

صدور اسناد زمینهای واگذار شده

این سازمان در راستای

اطلاعات بیشتر

پیگیری و اخذ زمین از مسکن و شهرسازی

این سازمان در راستای

اطلاعات بیشتر

مدیرعامل سازمان قلعه دختر و اردشیر شهرداری کرمان خواستار شد:

زمینه‌ی احیا و آبادانی قلاع دختر و اردشیر فراهم شود

 
مدیرعامل سازمان قلعه دختر و اردشیر شهرداری کرمان با اشاره به وسعت 100 هکتاری این مجموعه تاریخی گفت: در تصویب اولیه طرح، مساحت عرصه تملکی در اطراف دو قلعه 98 هکتار تعیین شده بود.
مرتضی جعفری افزود: پس از بازدید وزرای کشور و راه و شهرسازی و بازنگری برآورد هزینه و بودجه تملک طرح، مقرر شد قسمت‌هایی از طرح اصلاح شده و مساحت تملکی آن کاهش یابد.
وی از کاهش محدوده تملکی تا 40 هکتار خبر داد و خاطرنشان کرد: این کاهش مساحت در 23 دی‌ماه سال 94 و بر اساس بند 20 کمیسیون ماده پنج صورت گرفت.
جعفری همچنین با بیان این که ادامه تملک‌ها به صورت فازبندی آغاز و به انجام می‌رسد، افزود: در جلسه‌ای با حضور استاندار وقت و مدیران سایر دستگاه‌های مرتبط مقرر شد برای اجرای فاز اول تملک اطراف این دو قلعه، 10 هکتار زمین یا معوض ریالی در اختیار سازمان قرار گیرد.
وی همچنین با اشاره به آغاز عملیات کاوش و مرمت اطراف قلعه از سوی میراث فرهنگی اظهار امیدواری کرد با پشتیبانی سرپرست استانداری کرمان، تعهدات صورت جلسه مورد اشاره تحقق یابد تا زمینه احیا و آبادانی قلعه دختر و قلعه اردشیر با حفظ ارزش‌های تاریخی و گردشگری این مجموعه فراهم شود.


فاطمه آرا

معرفی مدیرعامل

  

مدیرعامل سازمان قلعه دختر و اردشیر
مهندس مرتضی جعفری

ورود کاربران

حاضرین در سایت

ما 56 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

Go to top