تملک املاک

این سازمان در راستای

اطلاعات بیشتر

صدور اسناد زمینهای واگذار شده

این سازمان در راستای

اطلاعات بیشتر

پیگیری و اخذ زمین از مسکن و شهرسازی

این سازمان در راستای

اطلاعات بیشتر

مدیرعامل سازمان قلاع دختر و اردشیر خبر داد:

اجرای فاز اول بوستان پدر پیش از ایام نوروز

مدیرعامل سازمان قلاع دختر و اردشیر با اشاره به پایان نورپردازی و ساخت آبشارهای مصنوعی در بوستان پدر، از اجرای کامل فاز نخست این پارک دو نیم هکتاری تا پایان سال جاری خبر داد.

مهندس مرتضی جعفری گفت: از حدود صد هکتار فضای پیرامون قلاع تاریخی اردشیر و دختر تاکنون، 30 هکتار آن پس از انتقال مالکیت اسناد آن به نام شهرداری کرمان به فضای سبز عمومی و پارک تبدیل شده است.

وی افزود: همه‌ی این 30 هکتار فضای سبز، بوستان و پارک احداث شده، منطبق بر طراحی شهری محیطی پیرامون تپه‌های قلعه اردشیر و قلعه دختر بوده که پس از انتقال مالکیت اسناد املاک و اراضی واقع در محدوده‌ی طرح مذکور توسط شهرداری کرمان به فضای سبز تبدیل شده است.

مدیر عامل سازمان قلاع دختر و اردشیر گفت: بوستان پدر با مساحتی قریب به 2.5 هکتار در ضلع شرقی خیابان شهدا، حدفاصل سه‌راه مدیریت و پارک پردیسان قائم در حال احداث است و فاز اول آن تا پایان سال‌جاری به اتمام خواهد رسید.

جعفری به نوع پیاده‌سازی آبشارهای مصنوعی بوستان پدر اشاره کرد و افزود: با تاکید شهردار محترم کرمان و با نظارت مستمر ایشان، آب‌ریزگاه‌های طبیعی کوه قلعه اردشیر آشکارسازی شده و طراحی آبشارهای مصنوعی واقع در بوستان پدر، منطبق بر آب‌رفت‌ها و آب‌ریزگاه‌های طبیعی کوه است.

وی نوع نورپردازی بوستان پدر را نیز قابل توجه دانست و ابراز امیدواری کرد با دقت و حساسیت صورت گرفته، احداث بوستان مذکور در حاشیه‌ی بنای تاریخی قلعه اردشیر بتواند به فضای شهری مناسبی جهت استفاده شهروندان مبدل شود.

لازم به ذکر است؛ سازمان قلعه دختر و اردشیر به‌عنوان متولی اجرای پروژه عظیم قلعه اردشیر که مشتمل بر 34 پروژه مجزا با محتوای فرهنگی و تفریحی است، در سال 1385 با سرمایه‌ی شهرداری کرمان تاسیس شده و تاکنون قریب به 90 درصد پیرامون قلعه دختر و قریب به 25 درصد پیرامون قلعه اردشیر را پس از توافق با مالکان اراضی و املاک واقع در محدوده‌ی طرح به تملک شهرداری کرمان درآورده است.

 

معرفی مدیرعامل

  

مدیرعامل سازمان قلعه دختر و اردشیر
مهندس مرتضی جعفری

ورود کاربران

حاضرین در سایت

ما 85 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

Go to top